Duplaturbinás szélerőművet épített Kína, 30 ezer háztartást láthat el árammal
A számítások szerint évente 54 000 MWh elektromos áramot állít elő az Ocen X nevű szélerőmű, amit már messziről meg lehet különböztetni a többitől.
A számítások szerint évente 54 000 MWh elektromos áramot állít elő az Ocen X nevű szélerőmű, amit már messziről meg lehet különböztetni a többitől.
Március második felében csenghet először piaci áron a kassza a bruttó elszámolásba kerülő, élelmesebb háztartási napelemeseknél. Már biztosnak tűnik, hogy az első aggregátor február elejével elindítja szolgáltatását, amivel azokat a (nem csak) lakossági kis napelemeseket célozza, akik egyre nagyobb számban esnek ki a nagyon kedvező szaldó elszámolásból. Nagy átalakulás indulhat a lakossági áramszolgáltatásban, és lehetnek még meglepetések.
Évente 4,7 millió tonnával kevesebb szén-dioxid kerülhet a levegőbe, köszönhetően egy új naperőműnek. A Blue Ocean 1,71 millió tonna szén elégetését teszi feleslegessé.
Amerikai kutatók papírból készítettek olyan viselhető eszközt, ami képes a levegőből felszívott nedvességgel áramot termelni.
Izlandon 2030-tól indulhat el az a rendszer, ami az űrben megtermelt napenergiával látna elé 1500-3000 háztartást árammal.
Jövőre minden akadály elhárul a bruttó elszámolási rendszerben lévő háztartási napelemesek elől, hogy a hivatalos átvételi árnál jellemzően magasabb piaci áron adják el a többlettermelésüket. Az első szolgálató már megjelent, bár több kétséget is felhoztak az ajánlattal kapcsolatban. Van már engedélyük? Fogják tudni menetrendezni a teljesítményt? Mennyire biztos a jelenlegihez képest háromszoros átvételi ár? Egyáltalán mikor indulhat a szolgáltatás? A PentaSun alapítója válaszol.
Hamarosan telepíthetik Kínában azt az újabb szélerőművet, amihez minden eddiginél nagyobb turbina készült.
A hivatalos átvételi ár “akár háromszorosát” kínálva igyekszik háztartási napelemes ügyfeleket szerezni egy vállalkozás. A PentaSun Magyarországon elsőként kínál aggregátori szolgáltatást a bruttó elszámolásban lévő háztartásoknak, ám egyelőre korainak tűnik az ígéret. Az ilyen szolgáltatás részletes szabályai még nincsenek kidolgozva, sok a kétség a technológiai háttérrel és a háromszoros átvételi árral kapcsolatban is.
Svéd mérnökök olyan, tengerre telepíthető eszközt terveztek, ami egyszerre aknázza ki a szélben, a napsütésben és a hullámzásban lévő energiát.
Műszakilag és gazdaságilag is kivitelezhető annak a tenger alatti kábelnek az építése, amely Azerbajdzsánból szállítana energiát Európába – legalábbis Grúzia ezt állítja. A megvalósításban az MVM vesz részt.
Az ausztrál Carnegia Clean Energy nevű vállalat a tengerek hullámzását használná ki, hogy elektromos áramot termeljen.
Szingapúri, japán és olasz kutatók közösen dolgozták ki azt a rendszert, ami képes nagyon alacsony teljesítményű jeleket is befogni, hogy aztán azokból áramot generáljon.
Amerikai kutatók szerint sikerült egy olyan modellt kidolgozniuk, aminek köszönhetően a szuperkondenzátorokat gyorsabban lehet feltölteni és az energiát leadni is.
A jövőben a tengereken és a szárazföldön is használhatják majd a szélerőműveket építő cégek az amerikai CLS Wind technológiáját, amely most egy nagyon fontos engedélyt kapott meg.
A dél-koreai Ulaszan városában 437 lakást táplál a zöldenergia. Hogy ez mennyibe kerül majd a lakóknak, azt még most számolják ki.
A tervek szerint 2025 után további 2 GW kapacitással bővítenék azt a tengeri szélfarmot, ami Anglia partjaitól 200 km-re épül fel.
RAT – de nem a patkány angol megfelelője, hanem egy életmentő generátor neve ez, mely normál esetben a géptörzsben van elrejtve. Vészhelyzet esetén azonban ez biztosít áramot a kritikus fontosságú műszerek működtetéséhez.
Francia és amerikai kutatók kísérlete alapján úgy tűnik, életképes megoldás lehet egy fúziós reaktorban volfrámot használni. Mindez újabb lépéssel vitte közelebb az emberiséget a korlátlan energiához.
Japán a tervek szerint 2025 decemberében hajtaná végre a kísérletét, amely során 1 kW elektromos áram érkezne a Földre.
2027-re már akár évi 85-134 terawattóra energiát is igényelhet a mesterséges intelligencia, ha a jelenlegi ütemben nő tovább.